quickpay hojmark

Energi Solution

SeierFitness inverted

Kære Alle

I dette nyhedsbrev er der lidt info om:
- Vintertræningen
- Generalforsamling
- Klubtøj
- Sponsorgave fra Ren Kost

Sommeren går på hæld og inden længe er efteråret og vinteren over os, og det betyder også, at vi snart går over til vintertræningsplanen. Træningsudvalget arbejder i øjeblikket sammen med vores sponsorere og bestyrelsen på at planlægge et bredt og varieret program for vinteren, så der er noget for alle. Planen vil blive offentligjort inden længe på hjemmesiden.

Snart er det også tid til generalforsamling i klubben, og i vil modtage en indkaldelse til denne inden længe.

Klubben skal skabes af medlemmer selv og vores tilbud og muligheder er derfor betinget af vores egen indsats. Hvis du kunne tænke dig at være med til at skabe og udvikle klubben bør du altså komme til generalforsamlingen, som er klubbens højeste myndighed. Vi skal i år bla. vælge nogle nye medlemmer til bestyrelsen, og det er også her man kan komme til orde og få indflydelse på klubben fremover.

Hvis du måske har lyst til at involvere dig i klubarbejdet, er du mere end velkommen til at give undertegnede et ring, så du kan høre mere om mulighederne og hvad det indebærer..

Som mange af jeg ved, har klubtøjs-situationen ikke været tilfredstillende, der arbejdes derfor i øjeblikket på at finde en løsning der vil sikre, at alle kan få det klubtøj de behøver og at leveringstiden, når der skal bestilles, bliver væsenligt kortere. Det forventes at vi har en løsning og vi kan åbne for bestilling af vintertøj indenfor et par uger.

Klubbens sponsor Ren Kost har været så gavmilde at få fremstilet 500 drikkedunke med klubbens logo, som sammen med lidt godter, kan afhentes i butikken i Jægergaardsgade, mod fremvisning af medlemskort.
Husk at støtte vores sponsorere, de støtte os :-)

Med venlig hilsen

Jesper F. Korsgaard
På vegne af bestyrelsen

Login

Træningstidspunkter

Tirsdage kl. 18:00    Motion, Sport, Kvinder, Trail
Onsdage kl. 17:30   Børn og Unge
Torsdage kl. 18:00   Motion, Sport
Søndage kl. 10:00   Motion, Sport

Træningen starter fra Observatoriestien 1 A

 

Instagram

Gå til toppen